top of page
Поиск

Рекомендації психологащодо подолання страхів у дітей дошкільного віку

Фото автора:  Стриженко Любов Іванівна Стриженко Любов Іванівна

Страх як прояв інстинкту самозбереження в небезпечній ситуації є цілком нормальним і навіть необхідним явищем у житті дітей. Діти завжди чогось бояться: різких незрозумілих звуків великих тварин комах темряви грози лікарів (до речі, дізнайтеся, як уникнути страху медичних процедур) надовго залишитися без мами або й узагалі на самоті нового колективу тощо. Якщо навчити дошкільників правильно ставитися до своїх страхів, об’єктивно оцінювати небезпеку, це відчуття лише допомагатиме їм у майбутньому і в жодному разі не нашкодить. Утім, коли страхи стають нав’язливими, неконтрольованими і «тримають» дітей в постійному напруженні, призводять до надмірної тривожності й дратівливості, це неодмінно негативно вплине на емоційно-вольову сферу дошкільників та певною мірою загальмує в них розвиток пізнавальних процесів. Саме тому дорослим слід контролювати дитячі страхи, аби вчасно запобігти формуванню їх патологічних видів. Під час роботи з дітьми, які відчувають надмірну тривожність, страх, невпевненість можна використовувати:

· казкотерапія — читання терапевтичних казок та казок-метафор

· арт-терапія — малювання страху, ліплення з пластиліну або виготовлення із залишкових матеріалів фігурок, що уособлюють конкретний дитячий страх

· музикотерапія — прослуховування музичних творів, що допомагають розслабитися

· мульттерапія — перегляд мультфільмів, у яких персонаж боїться чогось, але зрештою перемагає страх

· бесіди за змістом побаченого в мультфільмі або прочитаного в казках складання та програвання історій з позитивною кінцівкою.

Тож важливі корекційно-розвивальні заняття. Основні завдання таких корекційно-розвивальних занять полягають у тому, щоб: навчати дітей відчувати позитивні емоції знімати напруження, що виникло внаслідок переживання певних страхів досягати психофізичної рівноваги, спокою кожної дитини навчати дітей навичок ауторелаксації підвищувати самооцінку та впевненість у собі розвивати пізнавальні інтереси.

Цікавий матеріал для педагогів щодо подолання страхів у дітей дошкільного віку розкрито у журналі «Дошкільне виховання» №1 за 2020рік, раджу ознайомитися та Інтернет-ресурси на порталі pedrada.com.ua

5 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


Ми на зв'язку

© 2020 Дитсадок

Телефон: +3 (050) 85-16-222

Email: ksadik@meta.ua

Адреса

с.м.т. Краснопавлівка, мікрорайон 1, буд. 7А

bottom of page