top of page
Поиск

Тренінгове заняття з вихователями та батьками з елементами Ділової гри

Фото автора:  Стриженко Любов Іванівна Стриженко Любов Іванівна

Тренінгове заняття з вихователями та батьками з елементами Ділової гри «Заклад дошкільної освіти і родина , співпраця заради дитини»

Мета:ознайомити батьків з особливостями впливу стилю спілкування в сім’ї на емоційне благополуччя дітей; формувати вміння аналізувати свої виховні впливи на дитину та їх наслідки, сприяти конструктивному спілкуванню дорослого з дитиною; співпрацювати з закладом дошкільної освіти, вихователями заради дитини..

Обладнання: свічка, листочки, дерево з листочками, ручки фломастери, маркери, ватман, кольоровий папір, склянка з водою, сіль, перець, грудка землі, смужки-побажання, скринька.

Ведучі: 

1. Вихователь-методист Засєєва О.Ю 

2. Практичний психолог Стриженко Л.І.

3. Вихователь Лугова Л.Я.

Хід

1.Вихователь- методист :

Привітання учасників:

Мета: познайомити учасників, сприяти згуртованості групи та створенню комфортної атмосфери для успішної роботи.

 Пропонує підводитися тим батькам які вважають, що це стосується їх: - змініть місце ті, у кого чорне волосся; - змініть місце ті, хто має гарну посмішку; - змініть місце ті, хто має доньку; - змініть місце ті, хто має сина; - змініть місце ті, хто вважає себе гарною матір’ю - змініть місце ті, хто прийшов сьогодні на нашу зустріч з гарним настроєм, і хоче отримати безліч позитивних вражень і корисних порад. Привітайте один одного оплесками.

Обговорення правил групи

Мета:спрямувати увагу учасників на дотримання правил роботи тренінгової групи.

Вихователь- методист Для того щоб наше заняття пройшло організовано та продуктивно, нам необхідно дотримуватися певних правил спілкування.

  • Добровільна участь у виконанні вправ і завдань.

  • Говорити лише про себе, свої переживання.

  • Не критикувати, бути позитивним.

  • Один говорить, усі слухають.



  • Обговорювати дію, а не особу.

Отже, з правилами групи ви ознайомились. Якщо хтось із ними не згоден, можна запропонувати свої правила. Практичний психолог Діти – квіти життя.. Мета цього заняття – сумісна робота батьків та вихователів для покращення психологічного комфорту дитини, сприяти конструктивному спілкуванню дорослого з дитиною,  Вправа «Чарівна свічка» Мета: дати учасникам можливість краще познайомитися, проявити індивідуальність та створити теплий психологічний мікроклімат, що сприяє вільному, ефективному спілкуванню учасників заняття.

Перед вами на столі стоїть чарівна свічка. Учасники заняття, тримаючи по черзі свічку, називають своє ім’я та коротко розповідають про те, як вони дбають про дитину, щоб хїй було затишно та комфортно поруч з ними. Запитання: що було приємніше: говорити чи слухати розповіді?

Очікування. Дерево пізнання. «Якою я хочу бачити свою дитину»

Мета: виявити проблеми й труднощі, які трапляються в сімейному вихованні дитини; бажання батьків бачити свою дитину щасливою. я, спілкування, знань).

Шановні батьки! Кожен із вас прийшов на заняття зі своїми сподіваннями. Будь ласка, відшукайте на столах листочки з дерева. На них запишіть свої мрії та бажання , якою ви хочете бачити свою дитину.

Пропоную вам озвучити ваші сподівання та наклеїти на дерево пізнання листочки.

Асоціативний кущ «Світ дитинства» (медитація)

Мета: розвивати творчість, креативність у батьків; зняти емоційну напруженість; використати гру в родинному вихованні для стабілізації батьківсько – дитячих відносин.

Давайте пригадаємо приємні миті дитинства. Дитинство – це щасливий (сумний, дуже щасливий тощо) час вашого життя. Хай кожен назве слово, яке асоціюється зі словом дитинство. Але спочатку ми з вами промедитуємо під заспокійливу музику. Учасники «прокручують» його у своїй уяві.

Занурення. Сядьте зручніше, ноги поставте так, щоб вони відчували опору, заплющить очі, прислухайтесь до свого дихання: воно рівне й спокійне. Відчуйте важкість у руках, у ногах. Уявіть, що ви переноситеся в своє дитинство. Теплий весняний день, вам 5,6 років…Або той вік, що ви себе гармонійно відчували, в якому ви найкраще себе пам’ятаєте. Ви йдете вулицею – подивіться, у що ви вдягнуті. Вам весело, поруч з вами близька людина – подивіться, хто це. Ви берете її за руку і відчуваєте її теплоту і надійність. Потім ви відпускаєте цю руку й біжите весело вперед, але недалеко, чекаєте на свою близьку людину і знову берете її за руку. Раптом ви чуєте сміх, піднімаєте голову і бачите, що тримаєте за руку чужу людину. Ви повертаєтеся й бачите, що ваша близька людина стоїть позаду та всміхається. Ви біжите до неї, і знову разом ідете далі, сміючись із того, що сталося. А тепер поверніться назад, у цю кімнату, і, коли ви будете готові, розплющить очі.

Висновок. Переважно це радісні слова. Чи таке дитинство у ваших дітей?  (Відкритий мікрофон. Батьки висловлюють свої думки через мікрофон).

Інформаційне повідомлення «Чинники, які впливають

 на розвиток дитини»

Найважливіший скарб людини – це здоров’я. Нині не викликає сумніву той факт, що всі діти вимагають певної психологічної підтримки, оскільки перебувають під впливом низки несприятливих чинників.

Чим відрізняється психічне здоров’я від психологічного?

Психічне здоров’я – це стан благополуччя, при якому людина може реалізувати свій власний потенціал, справлятися зі звичайними життєвими стресами, продуктивно й плідно працювати.

Психологічне здоров’я стосується особи та є сукупністю психічних властивостей людини, які постійно розвиваються. Ці властивості допомагають особі знайти свій шлях , який дасть змогу їх виконати певну життєву мету, а також гармонізують потреби окремої особи й суспільства загалом. Проблеми психологічного характеру піддаються корегуванню набагато легше, ніж психічного.

Нервові, нестабільні батьки – нервова й нестабільна дитина.

Ускладнюються сімейні відносини, а страждають від цього насамперед діти. Ці відносини відображаються в напружених взаєминах між дітьми.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я довели, що порушення психічного здоров’я набагато частіше відбувається в дітей, які страждають від недостатнього спілкування з дорослими та їхнього ворожого ставлення, ростуть в умовах сімейних суперечок.

Навіть вік характеризується тісною емоційною прихильністю дитини до батьків, причому у вигляді потреби в любові, повазі, визнанні.

Експеримент «Склянка води»

Склянка води – це дитина (чиста, прозора, наївна).

Сіль – пекучі, образливі слова.

Перець – пекучі образливі слова.

Грудка землі – жорстокі слова.

Усе добре змішуємо – отримуємо – стан дитини. Скільки мене часу, доки все осяде, забудеться? А варто легенько збовтати і все підніметься на поверхню та спричинить нові стреси та неврози у дитини.

Вправа «Образ щасливої дитини»

Мета: створити модель емоційно – благополучної дитини; поглибити знання про роль батьківського спілкування у вихованні дітей.

За кожним столом учасники висловлюють думку про образ щасливої дитини та викладають слова, які конче необхідні для щасливої дитини 

1.ЛЮБОВ

2.ТУРБОТА 

3.ДОБРОТА 

4.СПРАВЕДЛИВІСТЬ

Отже, в щасливій родині дитина впевнена в собі, цілеспрямована, високодуховна, має позитивну емоційну стабільність, проявляє повагу до себе.

Діагностика на виявлення стосунків батьків із дитиною, тобто на психологічну сумісність батьків і дитини



Моделі стосунків з дітьми: 1. Ви з дитиною не залежні один від одного і не близькі. Це непокоїть, варто замислитися над пошуками шляхів зближення. 2. Ви не залежні, не дуже близькі, але контактуєте, маєте щось спільне. Це вже краще. 3. Разом ви як особистості дуже близькі, але й не залежні. 4. Ви ближчі, ніж у моделі 3. Це гарні стосунки. 5. Ви близькі, як одне ціле «ми». Це дуже гарні стосунки. 6. Одна особистість повністю поглинута іншою особистістю. Для виявлення свого «Я» дитині не залишається місця. Це ситуація тиску.

Ділова гра «Вихователі – батьки»

Мета: Вчити вихователів та батьків розуміти один одного та вирішувати спільно питання щодо поведінки дітей вдома та садочку. 

(вихователі «входять» в роль батьків , задають нагальні питання потім навпаки» і чекають від них відповідей». Спільно приходять до консенсусу.)

3.Вихователь :

6. Тренувальна вправа « Як звертатися до дитини»

Мета: розглянути особливості спілкування батьків та дітей і відпрацювати комунікативні вміння. Хід проведення: Пропонує попрактикуватися взаємодіяти з дитиною на основі „правильних” і „неправильних” звернень.. 1.А) Говорите з жахом: „Залиш! Не чіпай цей молоток! Це чоловіча справа! Б) Говорите спокійно та доброзичливо: „О! Я бачу, ти хочеш забити цей цвях. Подивись, молоток треба тримати так, а цвях отак...” 2. А) Дитина хоче допомогти Вам скласти пазли. Ви сердитеся, відкидаєте її руки і кажете: „Залиш! Ти їх зіпсуєш! Якщо ти порвеш пазли, я буду змушена за них заплатити!!! Іди грайся!” Б) Візьміть дитину за руку і скажіть рішучим тоном: „Мені важливо, щоб ти ретельно намилила руки, помила і витерла їх насухо! Потім прийдеш і ми разом складемо пазли. Руки повинні бути чистими, бо ми маємо віддати пазли в ідеальному стані.” 3. А) Кричите: „Перестань його бити! Ти поводишся, як бандит! Що з тебе виросте!” Б) Зловіть дитину за руку і скажіть рішучим тоном: „Мені не подобається, що ти його б’єш! Битися не можна! Скажи брату словами, чого ти хочеш. Я вірю, що ти зможеш захистити себе у гідний спосіб!” 4. А) Говорите жалісливим тоном: „Синочку, чому ти такий лінивий! Ти ж такий здібний. Якби ти не був таким лінивим, то міг би добре вчитися. Я справді не знаю, в кого ти такий вдався!” Б) Говорите рішуче, але доброзичливим і діловим тоном: «Синочку, ти досить розумний та здібний для того, щоб осягнути це! Я чекаю рішучих змін у навчанні!» 5. А ) Говорите незадоволено та з гнівом до дитини, яка не хоче виступати на публіці: „Перестань боятися! Тут нічого боятися та соромитися! Ти вже велика, а поводишся, як мала дитина! Ну давай! Не бійся!” Б) Говорите спокійним голосом із розумінням: „Ти боїшся...? Ти напевно трохи засоромилась...? Розповідати вірш на публіці – це дуже складна справа навіть для справжніх акторів... Це називається хвилюванням. Але, напевно, ти скоро переможеш цей страх! Ти переконаєшся...” Після програвання кожної пари учасники обговорюють, чому до дитини краще звертатися за допомогою одних фраз та чим інші звертання можуть їй нашкодити. Визначаємо стратегію батьківського виховання за допомогою анкетування Через прискорений темп сучасного життя батьки іноді не помічають, що один і той самий вчинок дитини оцінюють по-різному. Відповідно дитині складно зрозуміти, чому за одну і ту саму дію її можуть як насварити, так і похвалити. Як бути послідовним під час спілкування з дитиною? Яку стратегію виховання обрати?  Тому ми провели з вами анкетування, щоб визначити, наскільки батьки послідовні у спілкуванні з дитиною.

Соціогра « В нашому колі усі друзі»

Гра «Мікрофон» - обмін думками…

Казка про Лотос

11 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


Ми на зв'язку

© 2020 Дитсадок

Телефон: +3 (050) 85-16-222

Email: ksadik@meta.ua

Адреса

с.м.т. Краснопавлівка, мікрорайон 1, буд. 7А

bottom of page